Barcamp Ostrava, 21. května 2011

Včera jsme byli na druhém ostravském barcampu, který se opět konal v areálu VŠB. Oproti prvnímu byl přesunut z podnikatelského inkubátoru do větších prostor budovy C zvané UFO, hlavní změnou ovšem byl způsob organizace, který měl být zřejmě blíže původnímu pojetí barcampů, tj. přijďte a můžete si zapřednášet, nicméně naroubování volného přihlašování přednášek na relativně pevnou kostru časového plánu se zvrhlo v to, že se v jednom okně sešlo více přednášek a přednášející, kteří si zřejmě dlouho chystali své přednášky s tím, že na ně budou mít dost času, najednou zjistili, že mají na přednášku např. jen šest minut. Podle mne by bylo lepší buď zachovat dosavadní organizaci všech barcampů, na kterých jsem byl, tj. daný rozvrh přednášek, nebo zavést volný tok vystoupení (samozřejmě s nějakým limitem trvání jedné přednášky), ale tato kombinace dle mého názoru úplně šťastným řešením nebyla.

Ale nechci jen kritizovat, přednášky samotné byly určitě přínosné, obzvláště Google blok (Mano Marks (@manomarks) s Geo APIs a Filip Hráček (@filiphracek) s dopadem BFUs na vyhledávání v Google) byl skvělý. Dál vypíchnu povídání Petra Běly (@petrbela) o jQuery mobile, které bylo bohužel zkráceno právě tím, že se o čas musel dělit s dalším přednášejícím a dozvěděl jsem se i něco víc o Amazon WS od Jiřího Koutného (@kutny). Ladislava Martinčíka (@martincik) si rád poslechnu kdykoli, i když právě zaměstnání nehledám. Jedinou přednáškou, při které jsem litoval, že jsem nešel do jiné posluchárny, byla IMHO docela bezobsažná přednáška o obsahu od Elišky Hutníkové (@eliskah). Na povídání o továrně na placky od Honzy Vančury (@ntr23) se doufám podívám ze záznamu.

Celkově barcamp určitě hodnotím jako povedený a rozhodně se těším na další.

barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava barcamp Ostrava

Štítky barcamp|barcampcz|barcampov|fotky|ostrava| 22. 5. 2011

Reakce

blog comments powered by Disqus