Colours of Ostrava 2011 - neděle

Hazmat Modine

Včera byl poslední den Colours of Ostrava. Jel jsem radši dříve než předchozí dny, abych mohl v klidu zajít na NYC stage na newyorské bluesmany Hazmat Modine a dobře jsem udělal. Kapela okolo Wadea Schumana (to skloňování cizích jmen je šílené, promiň češtino, ale moc bys mi nechyběla) hraje neuvěřitelnou směs blues s kdovíčím a za celé Colours jsem se nabavil tak dobře jako když spustili oni. Závěrečné standing ovations byly zcela na místě a dost mě mrzelo, že nemohli přidávat.

I dále jsem zůstal v klimatizovaném pavilonu a těšil se na kreolského hudebníka jménem Cedric Watson. Další blues a další skvělý zážitek. Oproti předchozím Hazmat Modine mě bavil lehounce méně, ale naprosto chápu proč byl párkrát nominován na Grammy.

K večeru jsem opustil chládek a zkusil zajít na bosenské Dubioza Kolektiv. Nevím nakolik to bylo tím po kom jsem je viděl, ale nezvládl jsem je poslouchat déle než pět minut a šel se radši najíst. Tohle fakt ne.

Yann Tiersen

Po osmé večer vystupoval na hlavním pódiu bretaňský multiinstrumentalista Yann Tiersen, jeden z vrcholů festivalu. Jeho čas jsem původně bral trošku jako vyplnění času do Grinderman, ale to si rozhodně nezasloužil. Skvělý mix rocku s hudbou až meditační byl určitě jedním z těch výrazně lepších zážitků z letošních Colours

Jako poslední hrál Nick Cave a Grinderman. O jejich smršti se nebudu příliš rozepisovat, hodnocení by asi nebylo úplně objektivní, Nick je už asi dvacet let mou srdeční záležitostí, miluji jeho hudbu, poezii, prózu, všechno. A včera mi vlastnoručně opatlal brýle :)

Neděle byla nejlepším dnem festivalu, ale je za námi a nastal čas začít stříhat metr do příštího ročníku. Vstupenku si určitě koupím hned jak začne předprodej, tj. nejspíše ještě letos, kdy nebude známé jméno jediného účinkujícího. To ovšem není třeba, asi největší smysl Colours of Ostrava vidím v objevování nové hudby. Letošní (pro mě první) ročník tak fungoval a nepředpokládám, že příště by tomu mělo být jinak…

Články o dalších dnech letošních Colours of Ostrava

Štítky hudba|colours|ostrava|hazmat modine|cedric watson|yann tiersen|grinderman|nick cave| 18. 7. 2011

Reakce

blog comments powered by Disqus