Volby

Před volbami mívám většinou jasno. Snad pokaždé jsem věděl dlouho dopředu, komu přidám na hromádku jeden bezvýznamný hlas (většinou s ním přichází druhý, manželčin, máme podobný pohled na svět a i v náhledu na politiku se příliš nelišíme a volíme podobně, povětšinou stejně).

Tyto volby jsou ovšem jiné. Volební místnosti se otvírají za hodinu a já se pořád ještě nerozhodl. Ne definitivně. Má obvyklá volba nejspíše opět zvítězí, ale lístek budu do urny sunout s nemalou dávkou sebezapření. Jak rád bych volil s radostí a pocitem, že podporuji někoho, kdo si to zaslouží a ne s pocitem, že volím toho, kdo je oním pověstným nejmenším zlem, případně silně slabozrakým mezi slepými... :(

"Novým tvářím" už nevěřím, zvlášť když nejsou zdaleka tak nové, jak se prezentují a ty staré dovedou nepříjemně zklamat. Člověk by nejradši nešel volit, ale nechci se vzdát svého práva alespoň zdánlivě ovlivnit, kdo nám bude další (pravděpodobně) čtyři roky vládnout a stát se oním "na volby seru a na vládu nadávám..."

Nic, na školce už vlaje vlajka, tak si nachystám lístky...

Štítky volby|2010| 28. 5. 2010

Reakce

blog comments powered by Disqus