Chtěl bych si založit Červené konto

Chtěl bych si přes internetové bankovnictví u Poštovní spořitelny založit Červené konto, ale asi to nepůjde... :(

červené konto

Štítky fail|banka|csob|postovni sporitelna| 24. 11. 2010

Barcamp Ostrava, 20. listopadu 2010

Včera jsem se zúčastnil prvního ostravského Barcampu (svého celkově třetího po Žilině a Brnu), konaného v podnikatelském inkubátoru v areálu Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.

Shlédl jsem několik skvělých přednášek (možná se o nich rozepíši později), ale nenavazoval jsem žádné kontakty, na to se chystám až na některém z příštích Ovasrazů. Na akci jsem lehce fotil (moc jsem neřešil odkud fotím a plácal jsem to celkem bez rozmyslu).

Vedle přednášek mě potěšilo několik předmětů, které jsem během dne ulovil v Gowalle. Škoda, že mi utekla kudlanka :)

Fotky bez ladu a skladu, ani jsem je neupravoval, jen zmenšil.

barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp barcamp

Štítky 2010|barcamp|ostrava|barcampov| 21. 11. 2010

Jak čistit in-ear sluchátka

Jediným problémem, kterým tento model častěji trpí, je slabá hlasitost jednoho sluchátka - následující informace se více či méně týkají vlastně všech in-earů. takže: jestliže Vám začně sluchátka hrát po čase velmi potichu, příčina je 99.9% ucpání průzvučné mřížky ušním mazem. K odstranění tohoto „problému“ skutečně není potřeba sluchátka reklamovat. Stačí namočit vatu/vatovou tyčinku či vatový tampón v lihu (min. 80%) nebo nejlépe izopropyl-alkoholu (IPA) a tím konec sluchátka důkladně vyčistit. Někdy je špína natolik nacpaná do mřížky, že je nutné ji nechat navlhčenou odmočit až 2hodiny - a poté opět setřít. Při tomto postupu dbejte na to, aby se tekutina nedostala úplně dovnitř sluchátka.

via sluchatka.net

Stačí bourbon. Zkušenost mám s Four Roses, ale bude to jedno a určitě to půjde i s jiným špiritusem... :)

Štítky sennheiser|sluchatka| 21. 11. 2010

Sledování zásilek u České pošty (aktualizováno)

Ve čtvrtek jsem si koupil knihu u knihy.cpress.cz, zaplatil kartou a nechal si ji poslat jako obchodní balík. Podle odesílatele byla zásilka expedována ve čtvrtek. Dokonce mi poslali i odkaz na sledování na stránkách České pošty. Jenže ve čtvrtek, v pátek i po celý víkend sledování tvrdilo, že "Zásilka tohoto podacího čísla není v evidenci." Dnes už je to jinak, dnes už netvrdí nic:

Česká pošta

Podle čísla zásilky a číselníku na webu pošty jde opravdu o obchodní balík. Poslali ho? Neposlali? Ve čtvrtek? Dnes? Funguje sledování?

Aktualizováno:

Chyba nebyla na straně pošty, ta měla jen zmatek v systému, který poté, co (správně) ukazoval, že zásilku nezná, chvíli neukazoval nic. Ale cpress balík neodeslal ve čtvrtek, jak tvrdili, ale až včera…

Štítky fail|knihy|ceska posta| 25. 10. 2010

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12